Nasza historia - Samurai Shot
Energia z herbaty!

Nasza historia

Samurai Shot powstał w 2015 roku w Republice Czeskiej. Pomysłodawcą Samurai Shot jest Jaromir Horak. Historię tego oryginalnego napoju przedstawia poniższy wywiad z jego twórcą.

Wywiad z Jaromirem Horakiem - twórcą napojów Samurai Shot

„Piętnaście lat temu, kiedy zdecydowałem się rzucić alkohol i palenie, odkryłem herbatę” – Jaromir, ówczesny projektant scenografii w teatrze.

Ale to była zwykła herbata w torebkach. Pomogła mi ze zmęczeniem, ale nie miałem wtedy w ogóle pojęcia, jaka moc drzemie w herbacie oraz tego, że te torebki, które wszyscy znamy ze śniadania, były tylko namiastką prawdziwego potencjału drzemiącego w herbacie”

Zrozumiał to dopiero, kiedy raz odwiedził herbaciarnię.

„Azjatycki właściciel przywitał mnie małą miseczką wietnamskiej zielonej herbaty. Sączyłem ją, a moje oczy rozszerzyły się i powiększyły – jak oczy kota w bajce Tom & Jerry. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tak szybkiego przypływu energii.”

Zaczął studiować wszystkie dostępne informacje na temat herbaty. Dowiedział się o kofeinie herbacianej, która została odkryta w 1827 roku i ze względu na swoje specyficzne właściwości różniła się od kofeiny kawowej – nazwano ją „teiną”.

W herbacie naturalna kofeina nie występuje w postaci wolnej, jak w kawie, ale w postaci związanej. Jej wpływ i wchłanianie znacząco różni się kofeiny zawartej w kawie. Kofeina kawowa szybko pobudza i szybko znika, natomiast kofeina z herbaty działa łagodniej i bardziej długofalowo na ludzki organizm” – mówi Jaromir.

Od tego momentu szukał najwyższej jakości, najmocniejszych herbat sypkich i miksował je do kombinacji, która pobudziłaby najskuteczniej i najbardziej kompleksowo, jak to tylko możliwe.

Dziś Jaromir Horak to ceniony ekspert w dziedzinie herbaty i jedyny Europejczyk, który jest członkiem Światowej Unii Herbaty. Znany jest też jako twórca Cajomir Fest- największego europejskiego festiwalu herbaty. Jego dzieło -  Samurai Shot to herbaciana wersja napojów spirytusowych, win musujących i napojów energetycznych - wolna od alkoholu, chemikaliów, cukru przemysłowego i tauryny.

„Koncentraty herbat wysokoenergetycznych nie są moim wynalazkiem. Pojawiły się w Azji i piłem je na całym świecie. W Rosji przyrządza się je w samowarach, w Egipcie rozcieńcza się miętą. Ale nie znam nikogo na świecie, kto mógłby zrobić tak skoncentrowany ekstrakt z najlepszych herbat, który mógłby być spożywany bezpośrednio, tak jak ma to miejsce w przypadku Samuai Shot” – dodaje.

Tak też powstał unikalny w skali świata produkt – Samurai Shot - bezalkoholowy napój energetyczny na bazie herbaty.

Wywiad pochodzi z magazynu FirstClass